Para prezydencka złożyła Polakom życzenia wielkanocne

Prezydent Andrzej Duda z małżonką złożyli w sobotę Polakom życzenia wielkanocne.

„Aby liturgiczne obchody Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniły Państwa serca Bożymi łaskami, nadzieją i miłością” – mówił Andrzej Duda w klipie zamieszczonym na stronie prezydenta.

„Oby ten czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia, pomnożył Państwa siły i zapał do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół” – dodała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent podkreślił, że dla wspólnoty narodowej, „którą wszyscy tworzymy”, tegoroczna Wielkanoc ma wymiar szczególny.

„Przypomina nam bowiem o początkach państwa polskiego. Historia naszej Ojczyzny datuje się od przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka w roku 966, najpewniej właśnie w Wielkanoc. Tysiąc pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia będziemy obchodzić już za trzy tygodnie podczas uroczystości w Poznaniu, w których również będziemy uczestniczyć” – mówił Andrzej Duda.

Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że „ten wielki jubileusz zjednoczy wszystkich Polaków w poczuciu dumy z tego, że jesteśmy narodem o tak długich i wspaniałych dziejach, bogatej tradycji i ogromnym współczesnym dorobku”.

„Ufam, że pamiętając o przeszłości i czerpiąc z niej inspirację, będziemy razem budować lepszą przyszłość dla naszej Ojczyzny, w oparciu o najważniejsze dla nas wartości: wolność, patriotyzm, prawdę i wzajemny szacunek” – zaakcentował prezydent.

Na zakończenie para prezydencka życzyła rodakom „rodzinnych, spokojnych Świąt i wszystkiego dobrego”.

Wcześniej Andrzej Duda złożył również „najserdeczniejsze życzenia Spokojnych i Szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy” za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

„Niech radość będzie w Waszych Sercach” – napisał prezydent.

PAP/RIRM

drukuj