Andrzej Duda podsumował swoją kampanię

W Reducie Banku Polskiego w Warszawie kandydat PiS-u na urząd prezydenta Andrzej Duda podsumował swoją kampanię wyborczą.

W spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób, w tym prezes PiS-u Jarosław Kaczyński oraz politycy tej partii i Zjednoczonej Prawicy.

Jednocześnie w 16 miastach Polski zgromadziły się lokalne sztaby Andrzeja Dudy, z którymi łączono się w czasie warszawskiej konwencji.

Podczas konwencji zaprezentowany został film, na którym było widać spotkania z wyborcami. Przedstawione zostały też spoty wyborcze.

Kulminacyjnym punktem spotkania było przemówienie Andrzeja Dudy, które kandydat rozpoczął od podziękowań za wsparcie. Jesteśmy blisko zwycięstwa i zwyciężymy – jestem tego pewien – powiedział kandydat PiS na prezydenta. Podkreślił, że dotrzyma obietnic złożonych podczas kampanii wyborczej.

Myśmy przejechali „Dudabusem” ponad 30 tys. kilometrów. Odbyłem ponad 240 spotkań – prawie 250. W zasadzie w ciągu czterech miesięcy, bo od tego momentu zaczęliśmy prawdziwie intensywną kampanię. Proszę Państwa to przeszło dwa spotkania na dzień, licząc z niedzielami, sobotami i świętami, a przecież w te dni kampanii nie było, ale były takie, kiedy tych spotkań było po osiem dziennie. Na każde spotkanie przychodziło coraz więcej ludzi i na każdym z nich był coraz większy entuzjazm. Na każdym tym spotkaniu była coraz większa wiara w zmianę Polski, w zmianę na lepsze poprzez zmianę władzy po to żeby można było Polskę naprawiać i za to wszystko dziękuję. Jeszcze raz chcę powtórzyć: ja dotrzymam słowa, bo jestem człowiekiem, który ma słowo swoje za świętość i zrobię wszystko, żeby zrealizować ten plan naprawy Polski, o którym mówię w tej kampanii. To jest moja odpowiedzialność i ja tą odpowiedzialność na siebie biorę – podkreślił Andrzej Duda.

Swoją kampanię podsumuje dziś też Bronisław Komorowski. Jego konwencja odbędzie się w Sopocie. Podczas spotkania oprócz starającego się o reelekcję prezydenta głos ma zabrać m.in. premier Ewa Kopacz.

Kandydatom na prezydenta pozostały jeszcze tylko dwa dni na zabieganie o głosy wyborców. W sobotę obowiązuje już cisza wyborcza, przed niedzielnym głosowaniem. Ewentualna druga tura wyborów planowana jest na 24 maja.

RIRM

drukuj