fot. flickr.com

Norwegia: Mamy dowody, że siły rosyjskie zakłócały sygnał GPS podczas ostatnich manewrów NATO

Norwegia posiada dowody w formie elektronicznej, że siły rosyjskie zakłócały sygnał GPS podczas ostatnich manewrów NATO. Norwegowie domagają się wyjaśnień od wschodniego sąsiada – oświadczył szef resortu obrony. Moskwa zapowiada zbadanie otrzymanych materiałów dowodowych.

Jak przypomina Agencja Reutera, w listopadzie ub.r. Norwegia i Finlandia uznały, że Rosja mogła celowo zakłócać sygnały GPS przed i w trakcie ćwiczeń wojskowych NATO. To z kolei miało wpływ na cywilny ruch lotniczy w Arktyce.

Oba kraje skierowały do Rosji protest w tej sprawie; ta odrzuciła oskarżenia.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg mówił wówczas, że coraz częściej dochodzi do ataków cybernetycznych i elektronicznych oraz że Sojusz bardzo poważnie traktuje podobne sprawy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl