Festiwal militarny w 16 miastach

Przez dwa dni w szesnastu miastach Polski odbywać się będą Ogólnopolskie Dni NATO. Impreza pod hasłem ,,Razem z NATO” towarzyszyć będzie szczytowi Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Wydarzenie organizowane jest w poszczególnych miastach przez urzędujące tam władze wojewódzkie i samorządowe. Do udziału w obchodach Ogólnopolskich Dni NATO włączą się Gdynia, Poznań, Łódź, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Przemyśl, Rzeszów, Szczecin i Toruń.

Mieszkańcy Torunia w ramach wydarzenia będą mogli uczestniczyć w festynie militarnym ,,Toruń razem z NATO”. Dwudniowy piknik odbędzie się na toruńskim poligonie.

Podczas imprezy mieszkańcy regionu będę mogli przyjrzeć się z bliska m.in. czołgom, haubicom, wyrzutniom artyleryjskim, pojazdom opancerzonym, w tym bojowej wersji Rosomaka i pojazdu Hammer, sprzętom i pojazdom Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego i Inspekcji Transportu Drogowego.

W planie przewidziano również prezentację wojskowego wyposażenia, sprzętu i pojazdów muzealnych. Biorący udział w festynie będą mogli obejrzeć także pokazy akcji ratowniczych Policji, PSP i Ratownictwa Medycznego oraz np. walki wręcz, tresurę psów policyjnych, działania policyjnej grupy antyterrorystycznej i pokaz działania grupy ratownictwa wysokościowego PSP.

Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty i występy, m.in. Orkiestry Wojskowej Toruń.

Piknik militarny na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Toruniu odbywać się będzie w piątek i sobotę w godzinach 14.00 – 20.00.

Organizatorami toruńskiego festynu militarnego są Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy, Urząd Miasta Torunia  i Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Patronatem strategicznym wydarzenia jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Patronat Medialny objęła natomiast Telewizja Polska.

W tym czasie na szczycie w Warszawie spotkają się przywódcy krajów wchodzących w skład Sojuszu Północnoatlantyckiego.  Szczyt odbywać się będzie w dniach 8-9 lipca.

Plakat Festyn NATO Torń 2016 (1)

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj