Bazy NATO w Polsce w przyszłym roku

Bazy ciężkiego sprzętu USA w Polsce powstaną w połowie przyszłego roku poinformował minister obrony Tomasz Siemoniak. Magazyny mają zostać ulokowane w północnowschodniej oraz w zachodniej Polsce.

W Europie Wschodniej ma zostać rozmieszczony sprzęt dla jednej amerykańskiej brygady. Chodzi o ciężkie uzbrojenie, w tym czołgi i inne wozy pancerne, dla 5 tys. żołnierzy USA.

Minister Siemoniak powiedział, że ostateczne rozmowy zakończą się na początku października. Wtedy to planowane jest spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli.

Prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony uważa, że jest to dobry sygnał dla nas, a zły dla Rosji. Dodaje, jednak że nie zapewnia to wystarczającego bezpieczeństwa naszemu krajowi

Widzimy, że opór ciągle jest bardzo duży, jeżeli chodzi o umiejscowienie tej pełnowymiarowej infrastruktury NATO na terenie Europy Środkowej, bo jednak magazyny amerykańskie nie rozwiązują tego problemu. Jak wiadomo, sam magazyn nie walczy, więc powiedziałbym, że to jest krok we właściwym kierunku, ale do tego, co moglibyśmy uznać za pełnienie pewnego minimum, jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo, to chyba jeszcze wiedzie trudna droga – mówi Romuald Szeremietiew.

Nieoficjalnie mówi się, że amerykański sprzęt trafi do magazynów w Ciechanowie. Znajdują się tam obiekty po dawnej jednostce wojskowej. Drugi magazyn miałby powstać w woj. lubuskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl