twitter.com/SztabGenWP

Do połowy maja na drogach wzmożony ruch pojazdów wojskowych

Armia ostrzega przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych i w związku z tym apeluje o ostrożność. Od dziś do połowy maja na drogach niemal całego kraju będzie można spotkać kolumny przemieszczającego się „ciężkiego sprzętu”.

Wzmożone przejazdy wojskowych maszyn na polskich drogach, które potrwają do połowy maja, mają związek ze zbliżającymi się cyklicznymi ćwiczeniami Dragon-24 oraz Steadfast Defender. Pierwsze manewry to szkolenie krajowe, zaś drugie to ćwiczenia sojusznicze.

Rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, płk Marek Pawlak, zaapelował o ostrożność.

– Będzie nas trochę więcej widać na drogach, więcej będzie pojazdów wojskowych, ale i kolumn pilotowanych przez Żandarmerię Wojskową. W skład kolumny, która jest pilotowana i zamykana przez samochód Żandarmerii Wojskowej, nie wolno wjeżdżać. Trzeba być ostrożnym – będą to duże, ciężkie pojazdy – zwrócił uwagę rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Płk Marek Pawlak przypomniał, że wjazd w kolumnę pojazdów wojskowych może skończyć się dla kierowcy mandatem, a nawet punktami karnymi. Wojsko apeluje też o niepublikowanie zdjęć sprzętu, który spotkamy na drogach.

– Bardzo Państwa prosimy o to, żeby w czasie rzeczywistym nie udostępniać takich zdjęć, nie udostępniać lokalizacji przemieszczającego się wojska. Oczywiście dla siebie czy po fakcie można sobie zrobić takie zdjęcia, ale starajmy się tego nie udostępniać w sieci, żeby wywiad wojskowy zza wiadomej granicy nie miał z tego pożywki – podkreślił rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojsko nie będzie informować wcześniej, na jakich konkretnie drogach pojawią się żołnierze i sprzęt. Nie zostaną też upublicznione dokładne trasy przejazdów. Wiadomo tylko, że odbywać się one będą z południa na wschód.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl