Tunezja: Tysiące osób w marszu przeciwko terroryzmowi

Tysiące osób ruszyło w niedzielę ulicami stolicy Tunezji w marszu przeciwko terroryzmowi, podczas którego zostaną upamiętnione ofiary zamachu z 18 marca. W związku z uroczystością i obecnością zagranicznych delegacji policja powzięła wyjątkowe środki bezpieczeństwa.

Służby bezpieczeństwa odpowiedzialne za ochronę uroczystości szacują, że o godzinie 12 czasu polskiego w marszu brało udział około 12 tysięcy osób. W tłumie powiewają flagi Tunezji, a zgromadzeni wykrzykują hasła: „wolna Tunezja, nie chcemy terroryzmu”.

W wyniku ataku terrorystów na Muzeum Bardo w Tunisie 18 marca zginęło ponad 20 osób, wśród zabitych byli m.in. trzej turyści z Polski, a także obywatele Japonii, Francji, Włoch. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Później do marszu zorganizowanego przez władze Tunezji dołaczą szefowie państw i rządów, szefowie dyplomacji, przedstawiciele organizacji tunezyjskich i międzynarodowych, delegacje parlamentów. Swój udział zapowiedzieli m.in.: prezydent Francji Francois Hollande, prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Włoch Matteo Renzi, palestyński przywódca Mahmud Abbas.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl