Francuskie wojsko szkoli orły do walki z dronami

Cztery orły przednie przechodzą obecnie we francuskiej armii szkolenie z zakresu zwalczania dronów  – podał w piątek Reuters. Mają się sprawdzać szczególnie na terenach miejskich i podczas dużych zgromadzeń, kiedy dronów nie można zestrzelić z broni palnej.

„Orły potrafią namierzyć drony z odległości kilku tysięcy metrów, a następnie je zneutralizować” – powiedział dziennikarzom generał sił powietrznych Jean-Christophe Zimmerman.

Dodał, że francuskie wojsko opiera się w tej sprawie na doświadczeniach holenderskiej policji, która nauczyła swoje orły chwytać drony szponami i bezpiecznie wylądować z nimi parę metrów dalej.

Wykorzystanie drapieżnych ptaków do zwalczania dronów to swoiste połączenie liczącej kilka tysięcy lat tradycji sokolnictwa z najnowszymi technologiami. Do szkolenia używa się m.in. kawałków mięsa przymocowanych do dronów. Latające drapieżniki od dawna są wykorzystywane na lotniskach do przeganiania ptaków, które mogą wyrządzić szkodę samolotom.

Szacuje się, że we Francji w rękach prywatnych jest ok. 300 tys. dronów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl