KSRM zajmie się projektem dot. obrony terytorialnej

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się dziś projektem nowelizacji  ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. Wojska te będą piątym rodzajem sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

W skład World of Tanks (WOT) mają wejść rezerwiści i ochotnicy z organizacji paramilitarnych. Docelowo mają liczyć ok. 35 tys. żołnierzy.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja podkreślił, że wielu młodych ludzi jest gotowych by wejść w szeregi obrony terytorialnej.

– To było dla mnie zawsze oczywiste, dlatego podjąłem taką decyzję, ponieważ jest nam potrzebna silna i dużo większa armia związana bezpośrednio z lokalną społecznością. Armia, która orientuje się w możliwościach bieżących i ze względu na swoją szczególną wiedzę ma większe zdolności i większy potencjał – zwłaszcza dobrze, nowocześnie wyposażona – do obrony swojego domu, obrony swojej gminy, swojego terytorium. Cieszę się, że jest taka duża gotowość. Na pewno dobrze spożytkujemy determinację Polaków do obrony ojczyzny – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza na czele dowództwa obrony narodowej stanie płk. Wiesław Kukuła.

Celem stworzenia oddziałów OT jest m.in. zwiększenie potencjału odstraszania przez wzmocnienie wojsk operacyjnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl