Możliwe przelotne opady deszczu i burze

Jak podaje IMGW, Europa centralna, rejony: Zatoki Biskajskiej, Grecji oraz Zatoki Fińskiej będą w zasięgu słabych wyżów. Na pozostałym obszarze będą dominować niże z frontami atmosferycznymi. Nad Polskę nasunie się z zachodu zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie Polski. Okresami przelotne opady deszczu i burze, na zachodzie kraju stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 23 st. na zachodzie, północy i w centrum kraju do 27 st. na południowym wschodzie, nad morzem od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami dość silny, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na wschodzie i południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów w burzach na południowym wschodzie do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach górskich rano krótkotrwałe mgły z widzialnością do 500 m. Temperatura minimalna od 9 st. do 14 st., w kotlinach górskich około 7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Jutro na wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach okresami duże. Wieczorem na Pomorzu Zachodnim wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy kraju do 23 st. na południu i do 26 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie kraju skręcający na południowy.

PAP/RIRM

drukuj