Polska na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, nad Skandynawią nadal dominował będzie wyż. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w polu obniżonego ciśnienia.

Północny wschód oraz krańce północne Polski będą na skraju wspomnianego wyżu. Pozostały obszar kraju będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Od Podkarpacia przez centrum kraju po Pomorze Zachodnie przebiegać będzie strefa rozmywającego się frontu atmosferycznego. Na południe od frontu napływać będzie wilgotne powietrze zwrotnikowe, na północ od niego – ciepłe i suche powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek na północnym wschodzie i wybrzeżu wschodnim zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm, a lokalnie na południu i w centrum kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na zachodzie i w centrum do 28 st., 29 st. miejscami na północnym wschodzie i północy, tylko nad samym morzem chłodniej, około 22 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą wschodniego. Na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami prawie w całym kraju przelotne opady deszczu oraz, zwłaszcza na wybrzeżu, lokalne burze i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Na południu miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 15 st. do 19 st., chłodniej, 12 st., 13 st., w kotlinach i dolinach górskich na południu kraju. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę na północnym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowo przelotne opady i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 26 st. do 30 st., chłodniej tylko nad morzem, tam miejscami 23 st., 24 st. Wiatr słaby, okresowo umiarkowany południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże i umiarkowane. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z możliwością przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl