Bus Caritas wrócił z Watykanu i rusza w Polskę

Specjalny bus Caritas – Mobilna Ambasada Niepodległej – wrócił do Polski z Watykanu i rusza w trasę po Polsce. Jego drogę zainaugurowała prywatna audiencja załogi busa z dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim u papieża Franciszka w Watykanie.

Jak poinformowała dzisiaj PAP rzeczniczka prasowa Caritas Polska Monika Wojtkowiak, podczas prawie półgodzinnej audiencji Ojciec Święty pobłogosławił cały projekt #PolacyNa100, wraz z przedstawicielami Caritas Polska oraz zaprosił do wspólnego zdjęcia w papamobile. Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki poinformował Papieża o organizowanych w tym roku w Polsce obchodach rocznicy niepodległości.

Dodała, że papieskie błogosławieństwo będzie towarzyszyć na trasie po stu miejscowościach w całym kraju. Wśród miast, które odwiedzi Bus Caritas – Mobilna Ambasada, znajdą się m.in.: Sandomierz, Rzeszów, Częstochowa i Gdańsk, a wszystko zakończy finał 26 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Będą to największe społeczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Mobilna Ambasada Niepodległej – jak zaznaczyła rzeczniczka Caritas – rusza teraz w polskie regiony i diecezje, zachęcając do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Przede wszystkim zaprasza do udziału w finale projektu „Polacy na 100” na PGE Narodowym.

W programie wydarzenia m.in. Marsz Świętych, Expo Dobroczynności, finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, inauguracja sieci wolontariatu Young Caritas Polska, koncerty polskich i zagranicznych wykonawców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl