Poczta Polska promuje zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami

Eksperci Poczty Polskiej 11 maja w wybranych placówkach ZUS będą udzielać informacji na temat możliwości zatrudniania osób z niepełnosprawnościami – poinformowała w komunikacie spółka. Dodała, że zatrudnienie takich osób w firmie wzrosło w 2017 r. o ponad 20 proc.

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w których eksperci udzielą porad, zostaną wybrane przez ZUS wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym oraz Instytutem Transportu Samochodowego.

Przedstawiciele Poczty Polskiej wspólnie z działaczami Fundacji Aktywizacja będą udzielać informacji na temat możliwości zatrudniania osób niepełnosprawnych. Z przedstawicielami Poczty Polskiej oraz Fundacji Aktywizacji, będzie można spotkać się w 14 miastach w siedzibach ZUS lub innych miejscach.

Jak przypomniała spółka, w Poczcie Polskiej zatrudnienie osób niepełnosprawnych, wzrosło w ubiegłym roku o ponad 20 proc. i systematycznie się zwiększa.

Poczta Polska nawiązała współpracę z podmiotami wspierającymi aktywizację osób z niepełnosprawnościami w ramach pilotażowego programu „Praca-Integracja” finansowanego przez PFRON. Fundacja Aktywizacja nie tylko rekrutuje kandydatów i świadczy usługi z zakresu doradztwa zawodowego, ale również prowadzi szkolenia dla kandydatów oraz kadry menedżerskiej Poczty Polskiej. W ciągu najbliższych dwóch lat spółka zakłada, że zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami ma się zwiększyć o kolejne 400 osób. Docelowo będą oni pracować w placówkach pocztowych i sortowniach.

Dyrektor zarządzająca pionem kapitału ludzkiego Poczty Polskiej Agnieszka Grzegorczyk, cytowana w komunikacie, podkreśliła, że „niepełnosprawność nie może wykluczać”.

„Jako największy pracodawca i strategiczna Spółka Skarbu Państwa, przykładamy szczególną uwagę do aktywizacji zawodowej tej grupy społecznej. Nasze doświadczenie przy zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością pokazało, że są to pracowite, zaangażowane i godne zaufania osoby, z którymi chętnie podejmujemy współpracę na różnych stanowiskach” – mówiła Agnieszka Grzegorczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl