Znaczek pocztowy „Jesteśmy z Wami” – symbol solidarności z Ukrainą – już w obiegu

W piątek do obiegu wszedł specjalny znaczek pocztowy „Jesteśmy z Wami”, który ma być symbolem solidarności z atakowaną Ukrainą. Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Poczty Polskiej. 

fot. Poczta Polska

Znaczek, na którym widnieje symboliczna ilustracja dłoni w uścisku w barwach flag Polski i Ukrainy, zostanie wyemitowany w trzech milionach egzemplarzy. Jest on  dedykowany dla przesyłek „priorytetowych” – najbardziej popularnych.

Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ, podkreślił, że wyciągnięte dłonie ukazane na znaczku to wyraz polskiego wsparcia dla naszego wschodniego sąsiada.

– Te dłonie wyciągnęliśmy już do ponad dwóch milionów obywateli Ukrainy uciekających przed wojną, którzy przekroczyli granicę i przyjechali do naszego kraju. Polską solidarność, uściśniętą dłoń widać w wielu wymiarach – w wielu polskich rodzinach, gdzie Ukraińcy znaleźli schronienie, a także w wyciągniętych rękach wolontariuszy – zwracał uwagę wiceszef MSZ.

Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej, powiedział, że znaczek udało się przygotować w ekstraordynaryjnym tempie.

– Znaczek to oczywiście nie jedyna forma pomocy i wsparcia, jaką Poczta Polska świadczy od samego początku brutalnej i bezprawnej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Od pierwszego dnia zaangażowaliśmy się we wszelkie możliwe sposoby pomocy zarówno ukraińskim uchodźcom w Polsce, jak i naszym kolegom – ukraińskim pocztowcom – zaznaczył Tomasz Zdzikot.

Autorem projektu znaczka jest Jan Konarzewski.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl