Poczta Polska: okolicznościowe znaczki na 100-lecie najważniejszych instytucji

Poczta Polska wyemitowała okolicznościowe znaczki z okazji 100-lecia istnienia Sejmu Ustawodawczego, Najwyższej Izby Kontroli, archiwów państwowych, Polskiego Czerwonego Krzyża, ordynariatu polowego oraz służby więziennej – poinformował w czwartek narodowy operator pocztowy.

Jak napisano w komunikacie „Poczta Polska konsekwentnie upamiętnia na swoich znaczkach pocztowych bohaterów narodowych oraz najważniejsze wydarzenia historyczne”.

„W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” – powiedział, cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek. Przypomniał, że odbudowujące się po 123 latach zaborów państwo polskie musiało stworzyć nowe instytucje, dzięki którym mogło funkcjonować.

„Poza Sejmem Ustawodawczym, który zajął się przygotowaniem i przyjęciem fundamentów państwa, powołano także Najwyższą Izbę Kontroli, archiwa państwowe, służbę więzienną, Polski Czerwony Krzyż oraz ordynariat polowy. Poczta Polska będąca jedną z najstarszych instytucji polskich aktywnie włącza się w działania mające upamiętnić najważniejsze dla naszego kraju wydarzenia” – podkreślił.

W komunikacie czytamy, że autorem projektu znaczka na „100 lat Sejmu Ustawodawczego” jest Jan Konarzewski, znaczek na 100-lecie powstania Najwyższej Izby Kontroli” zaprojektował Jarosław Ochendzan, znaczek na „100. rocznicę utworzenia archiwów państwowych” zaprojektował Ryszard Kufel, natomiast Roch Stefaniak zaprojektował znaczek na „100-lecie ordynariatu polowego” i „100-lecie polskiej służby więziennej”, z kolei autorem znaczka na „100. rocznicy utworzenia Polskiego Czerwonego Krzyża” jest Jan Konarzewski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl