fot. caritas.pl

W piątek i sobotę XII Ogólnopolska wielkanocna zbiórka żywności Caritas

W supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce ponad 20 tys. wolontariuszy Caritas będzie zbierało w najbliższy piątek i sobotę artykuły spożywcze, które zostaną przekazane ubogim.

Zbiórkę pod hasłem „Tak, Pomagam” organizuje Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi.

„Podczas wielkanocnej zbiórki ponad dwadzieścia tysięcy wolontariuszy Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki” – napisano w komunikacie Caritas, przekazanym PAP.

„Bardzo ważne jest, żeby w życiu człowiek potrafił się dzielić z innymi, zbiórka żywności jest po to, aby wspierać tych, którzy są w trudnej sytuacji, szczególnie przed świętami. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami” – podkreślił ksiądz Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

W komunikacie zwrócono uwagę, że Caritas chce dotrzeć z przedświąteczna pomocą do ok. 80 tys. osób.

„Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych” – poinformowano.

„Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas, bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym!” – zachęca Caritas.

Organizacja charytatywna poinformowała, że osoby potrzebujące można również wesprzeć, wysyłając w trakcie zbiórki żywności SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

PAP/RIRM

drukuj