fot. caritas.pl

Caritas: w drugiej połowie 2020 r. pomoc trafi do 96 syryjskich rodzin w Jordanii

Caritas Polska kontynuuje pomoc finansową dla uchodźców syryjskich w Jordanii. W drugiej połowie 2020 r. trafi ona do 96 syryjskich i jordańskich gospodarstw domowych – poinformowało biuro prasowe Caritasu.

 

Według danych Caritasu od 2016 r. programy pomocowe objęły ponad 1,2 tys. rodzin, a budżet projektów sięgnął 6 mln zł.

Celem projektu jest zapewnienie schronienia uchodźcom syryjskim i najuboższym Jordańczykom w czterech prowincjach Jordanii. Projekt jest współfinansowany ze środków programu współpracy rozwojowej.

Caritas Polska pomaga uchodźcom syryjskim, aby uchronić ich przed eksmisją. Beneficjenci wybierani są na podstawie kryteriów związanych z ich sytuacją życiową, ekonomiczną i zdrowotną.

„Często są to rodziny wielodzietne, samotni rodzice lub osoby starsze, pozbawione jakiegokolwiek dochodu. Aby uniknąć napięć społecznych, wprowadzono zasadę, że 30 proc. gospodarstw objętych opieką stanowią rodziny jordańskie. Wsparcie jest przeznaczane przede wszystkim na pokrycie kosztów wynajmu mieszkań” – podał Caritas Polska.

Pieniądze przekazywane są za pomocą kart bankomatowych. W drugiej połowie 2020 r. pomoc trafi do 96 syryjskich i jordańskich gospodarstw domowych.

Jordania gości drugą po Libanie największą społeczność uchodźców w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W czerwcu 2020 r. w kraju tym przebywało ponad 655 tys. zarejestrowanych uchodźców syryjskich.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl