Przemyśl: Caritas zaprasza ukraińskie dzieci na wakacje

Caritas Archidiecezji Przemyskiej prowadzi kampanię „Bilet – Radosne wakacje”, której adresatem są dzieci z Ukrainy. Zamierzamy zaprosić do Polski 500 dzieci na dwutygodniowy wypoczynek wakacyjny – poinformował dyrektor placówki ks. Artur Janiec.

„W związku z trudną sytuacją za wschodnią granicą chcemy zapewnić ukraińskim dzieciom i młodzieży wakacje pełne radości i słońca, pokoju i bezpieczeństwa, odpoczynek od przemocy i brutalności, jaka jest rozsiewana na tamtejszych ziemiach” – powiedział ks. Janiec.

W Polsce dzieci będą wypoczywały w ośrodkach Caritasu w Rajskiem w Bieszczadach i Zboiskach koło Sanoka. Pierwsze grupy przyjadą na początku czerwca, kiedy na Ukrainie rozpoczynają się wakacje szkolne.

Dyrektor przemyskiej Caritas dodał, że „dzieci ukraińskie będą wypoczywały wraz z polskimi rówieśnikami”. Natomiast dla dzieci, które z różnych względów, np. paszportowych, nie będą mogły opuścić kraju zaplanowano wypoczynek na Ukrainie.

„Na bieżąco współpracujemy z ukraińskim Caritas” – zaznaczył. Bilet na dwutygodniowe „Radosne wakacje” dla jednego dziecka kosztuje 400 zł. „Można go kupić samemu, lub z gronem przyjaciół, czy znajomych” – podkreślił ks. Janiec. Koordynacja przedsięwzięcia będzie zajmować się Caritas Spes na Ukrainie współpracująca z Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

 

PAP

 

drukuj