fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości

Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości – mówił w trzecią Niedziele Adwentu, niedzielę radości Ojciec Święty Franciszek. Papież wskazał, że wielkim powodem do radości jest to, że w trudnościach zawsze możemy zwrócić się do Chrystusa i On nigdy nie odrzuca naszych modlitw.

To właśnie obecność Jezusa, na którego przyjście w Adwencie się przygotowujemy jest źródłem radości. Dzisiejsza liturgia zachęca nas do tego, abyśmy się nie zamartwiali, ale w każdej sytuacji przedstawiali Bogu wszystkie nasze pragnienia, potrzeby i obawy „w modlitwie i błaganiu”, bo On nigdy ich nie odrzuca i to jest wielkim powodem do radości.

– Żadna troska, żaden lęk nigdy nie będzie w stanie odebrać nam pogody ducha wypływającej ze świadomości, że Bóg zawsze z miłością kieruje naszym życiem. Także pośród problemów i cierpień ta pewność posila naszą nadzieję i męstwo – mówił Papież.

Ojciec Święty przypomniał, że w okresie Adwentu jesteśmy przede wszystkim wezwani do nawrócenia. Po modlitwie Anioł Pański Papież skierował swoje słowa do dzieci z Rzymu, które co roku w trzecią niedzielę Adwentu przynoszą ze sobą do poświęcenia figurki Dzieciątka Jezus.

– Drogie dzieci, kiedy w waszych domach zgromadzicie się na modlitwie przed żłóbkiem, skupiając wzrok na Dzieciątku Jezus, odczujecie zdumienie z powodu tej wspaniałej tajemnicy, a Duch Święty niech umieści w waszych sercach pokorę, czułość i dobroć Jezusa. To są prawdziwe Święta Bożego Narodzenia. Niech tak się stanie w was i w członkach waszych rodzin – powiedział Biskup Rzymu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj