„Tak, POMAGAM” – rusza zbiórka żywności przez Caritas

W piątek i sobotę pod hasłem „Tak, POMAGAM”, Caritas po raz 8. przeprowadzi przedświąteczną zbiórkę żywności.

W czasie akcji, która odbędzie się w supermarketach na terenie całego kraju, wolontariusze zbierać będą artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności.

Paczki z jedzeniem trafią w pierwszej kolejności do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej – podkreślił o. Hubert Matusiewicz, wicedyrektora Caritas Polska.

– Będziemy mieli także okazję do tego, żeby kupując coś dla siebie, pamiętać także o tych, którym jest trudniej, którzy cierpią niedostatek. Zebrana żywność będzie przekazywana do różnych miejsc, gdzie jest organizowana opieka dla osób biednych, a także zostanie dostarczona do domów najuboższych – powiedział o. Hubert Matusiewicz.

Najbardziej potrzebne są artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron czy konserwy. W ciągu siedmiu przeprowadzonych dotychczas zbiórek, wolontariusze zebrali prawie dwie tony żywności.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl