Trwa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

Dziś ostatni dzień ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności Caritas pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. W całym kraju tysiące wolontariuszy już drugi dzień będą zbierać w sklepach i supermarketach artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Placówki Caritas przygotują z nich świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin, bezdomnych i chorych z całej Polski.

Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, podkreśla, że w Polsce zjawisko biedy nadal jest powszechne.

– Biednych ludzi jest bardzo dużo, przede wszystkim wśród tych, którzy nie mają pracy, to są także rodziny wielodzietne, ale też bardzo dużo ludzi samotnych, chorych, potrzebujących pomocy. Dlatego też po raz dziesiąty Caritas w Polsce organizuje taką zbiórkę żywności. W naszym społeczeństwie jest jeszcze duża grupa ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy. Dlatego zachęcam, żeby otworzyć swoje serce, dzielić się miłością. Tak, jak Bóg nas ukochał i oddał za nas swoje życie Jezus Chrystus, tak samo też  i my mamy dzielić się naszą miłością właśnie w ten sposób, dzieląc się tym, co posiadamy, aby okazać pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, często niezależnej od nich – powiedział ks. Marian Subocz.

Najbardziej potrzebne są artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, płatki kukurydziane, herbata, słodycze, konserwy a także środki czystości.

Podczas dziewięciu poprzednich edycji akcji udało się zebrać blisko 3 tys. ton żywności, a przygotowane paczki trafiły do ok. 608 tys. osób potrzebujących.

RIRM

drukuj