Caritas Polska przekazuje respiratory dla szpitali

Caritas Polska dostarczyła pierwsze ze 100 respiratorów zamówionych w kwietniu w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Sprzęt został już przekazany do szpitali w Poznaniu i Ełku.

Z puli ponad 100 respiratorów zamówionych przez Caritas Polska w ramach akcji #WdzięczniMedykom, 48 zostało zakupionych ze środków przekazanych przez Generali Polska – wynika z informacji przekazanej przez Caritas Polska

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki wyraził wdzięczność wszystkim podmiotom, które wspierają organizację w trosce o ludzkie życie.

„Cieszę się, że w tym trudnym momencie mogliśmy liczyć na wsparcie przedsiębiorstw, które podzielają nasze wartości, podobne wartości, jak firma Generali Polska” – napisał.

„Postanowiliśmy sfinansować zakup kolejnych 40 respiratorów dla polskich szpitali. Ta darowizna to kolejny etap pomocy, w ramach, której już na początku kwietnia spółki Generali w Polsce kupiły 8 respiratorów dla szpitali w Poznaniu i w Lublinie” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes zarządu spółek Generali Polska Andrea Simoncelli.

Firma ubezpieczeniowa przekazała na wsparcie akcji #WdzięczniMedykom łącznie ponad 1,5 mln zł. Simoncelli wyjaśnił, że „w ramach Międzynarodowego Nadzwyczajnego Funduszu Grupy Generali przeznaczono 100 mln euro na walkę z koronawirusem na całym świecie”.

Pierwszy respirator został przekazany jeszcze w kwietniu do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu. W tym tygodniu ta sama placówka otrzymała kolejne trzy urządzenia, a jedno trafiło do ełckiej filii 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – podano.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Jej celem jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby szpitali i placówek ochrony zdrowia w Polsce.

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zebrał od darczyńców ponad 7 mln zł. Środki te pozwolą na przekazanie szpitalom oraz domom opieki społecznej w całej Polsce m.in. ponad 100 respiratorów, ponad 300 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 50 tys. masek KN95, ponad 200 tys. rękawiczek ochronnych, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkanaście specjalistycznych łóżek szpitalnych do intensywnej terapii.

PAP

drukuj