fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Orlen wspiera w walce z koronawirusem

Spółki Skarbu Państwa angażują się w walkę z epidemią koronawirusa. Kupują odzież ochronną i produkują własne płyny dezynfekujące. Przeznaczają także setki milionów złotych na ratowanie naszego zdrowia i życia.

Od początku epidemii w Polsce do walki z koronawirusem zaangażowały się spółki Skarbu Państwa. Przodownikiem jest PKN Orlen, który zorganizował szereg inicjatyw mających na celu ograniczyć negatywne skutki epidemii.

– To oczywiście jest tanie tankowanie, tanie ceny na naszych stacjach, to jest bardzo duża pomoc, to są płyny dezynfekujące, to jest dożywianie kierowców na granicy, to jest fundacja, to jest przekazanie około 100 milionów sztuk sprzętu, które powoli przekazujemy do Agencji Rezerw Materiałowych, do MSWiA, ale to jest również wydawanie ciepłych napojów na naszych stacjach – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Na ciepły napój mogą liczyć pracownicy medyczni i służby mundurowe. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymali ponadto zniżki na paliwo.

– Orlen nadal będzie pomagał. Ta akcja, jeśli chodzi o ciepłe napoje, będzie trwała do końca miesiąca, została przedłużona, ale również będziemy chcieć cały czas stymulować tę gospodarkę również niskimi cenami paliw – zaznaczył Daniel Obajtek.

Koncern przekazał także dwa samochody dostawcze Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach. Auta będą wykorzystane do transportu środków ochronnych do szpitali i wojewódzkich stacji sanitarnych. Orlen ofiarował także 150 tysięcy złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka na paliwo do karetek. Spółka przekaże również środki finansowe rodzinnym domom dziecka i placówkom opiekuńczym na zakup sprzętu do nauki on-line.

– Teraz jest wyjątkowy czas, byśmy wspierali polską gospodarkę bardzo mocno, byśmy ją wzmacniali. Teraz jest czas, byśmy pokazywali ten gospodarczy patriotyzm, nie tylko mówiąc, ale realizując ten patriotyzm gospodarczy. Polacy powinni bardzo mocno korzystać z polskiej gospodarki. Polacy powinni bardzo mocno korzystać z firm, które są wyprodukowane w Polsce lub też przez polskich producentów – podkreślił prezes PKN Orlen.

Dzięki temu takie firmy jak Orlen mogą następnie wspierać państwo w czasach kryzysu.

 

TV Trwam News

drukuj