fot. twitter.com/DanielObajtek

We Włocławku powstanie sto dodatkowych miejsc pracy dzięki inwestycji w Anwilu

We Włocławku powstanie sto dodatkowych miejsc pracy dzięki inwestycji w Anwilu, który buduje nową linię produkcyjną. O przebiegu inwestycji mówili we wtorek prezydent Andrzej Duda oraz prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

W Anwilu trwa budowa trzech linii, które mają zwiększyć moc produkcyjną spółki o 50 procent, jeśli chodzi o nawozy.

– To jest przykład takiej inwestycji, która już jest w trakcie realizacji i która zmieni w sposób zasadniczy pozycję rynkową zarówno samego Anwilu, jak i Orlenu, jeżeli chodzi o produkcję nawozów – wskazał prezydent Andrzej Duda.

To nie tylko inwestycja – to rozwój tego terenu, przedłużenie żywotności firmy – mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

– Tutaj we Włocławku pierwsza tona saletry zeszła w 1971 r. Od tego czasu nie było tak kluczowych inwestycji, więc podjęliśmy się tego zadania – oznajmił Daniel Obajtek.

Sama budowa nowej linii produkcyjnej zakończy się w tym roku, produkcja ruszy za dwa lata.

– Inwestycja, której wartość wynosi około 1 mld 390 mln zł, a więc inwestycja bardzo duża, która ma być zrealizowana do 2022 r. i wtedy będzie mogła ruszyć produkcja, która zaspokoi większość zapotrzebowania naszego kraju, jeżeli chodzi o nawozy azotowe – zapowiedział prezydent.

Na inwestycję składa się instalacja kwasu azotowego i neutralizacji, instalacja granulacji oraz infrastruktura pomocnicza.

– Będą to innowacyjne nawozy, nowoczesne nawozy, to zdecydowanie poprawi sytuację finansową tej firmy – sytuacja finansowa jest bardzo dobra, ale każda firma wymaga inwestycji – zaznaczył prezes PKN Orlen.

Spółka Anwil należy do grupy kapitałowej PKN Orlen.

TV Trwam News

drukuj