Prezydent RP wręczy dziś akty mianowania na stopnie generalskie

Prezydent RP Andrzej Duda wręczy dziś akty mianowania na stopnie generalskie oficerom Wojska Polskiego. Zwierzchnik Sił Zbrojnych weźmie udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Podchorążego. Uroczystość odbędzie się po południu na dziedzińcu Belwederu. Planowane jest wystąpienie prezydenta.

Andrzej Duda mianował w tym tygodniu na stopień generała brygady płk. dr. hab. inż. Tadeusza Szczurka, Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej.

Z kolei na stopień kontradmirała – kmdr. prof. dr. hab. Tomasza Szubrychta, Rektora Komendanta Akademii Marynarki Wojennej.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl