Caritas w Europie apelują o pomoc dla ofiar powodzi na Bałkanach

Caritas Europa wraz z Caritas Serbia i Caritas Bośnia i Hercegowina ogłosiły dramatyczny apel o pomoc dla poszkodowanych w powodzi, która w minionych dniach dotknęła Bałkany.

Caritas Serbia, która od początku uczestniczy w działaniach pomocowych informuje o 300 tysiącach osób poszkodowanych w powodzi oraz o trudnych do oszacowania stratach materialnych. Caritas Serbia stworzyła sieć kryzysowych ośrodków raportujących o sytuacji w regionie i koordynujących pomoc. W tym momencie najbardziej potrzebna jest pomoc materialna: buty gumowe, świece, materiały do dezynfekcji, woda pitna, konserwy, pakiety higieniczne, odzież i koce. W kolejnym etapie potrzebne będą materiały budowlane i pasza dla zwierząt.

Caritas Bośnia i Hercegowina jest w trakcie przygotowania raportu o stratach. Informuje natomiast o działaniach doraźnych i potrzebach, do których należą: woda, środki higieniczne, ubrania, koce oraz łodzie i pompy do wypompowywania wody.

Caritas Polska, która pomaga już poszkodowanym w licznych podtopieniach na obszarze Polski – włącza się w akcję pomocy powodzianom na Bałkanach. Środki finansowe zebrane w akcji wspomogą prowadzone już działania bałkańskich Caritas. Powodzian można wesprzeć wysyłając SMS z hasłem FALA na numer 72052 koszt 2,46 zł z vat oraz poprzez wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „POWÓDŹ NA BAŁKANACH”.

 

RIRM/caritas.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl