fot. twitter.com/TomaszPoreba

T. Poręba w Mielcu: PiS przywraca połączenia i zwiększa dostępność komunikacyjną

Rozpoczyna się odbudowa mieleckiej linii kolejowej. Prawo i Sprawiedliwość przywraca połączenia i zwiększa dostępność komunikacyjną – powiedział na Podkarpaciu europoseł Tomasz Poręba. W konferencji w Mielcu uczestniczył też prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Tomasz Poręba podkreślał, że po wielu wysiłkach udało się doprowadzić do odbudowy i modernizacji tej linii kolejowej. To historyczny moment, który pozwoli na powrót ruchu pasażerskiego i towarowego – wskazał europoseł PiS-u Tomasz Poręba.

To jest moment niezwykły nie tylko dla Mielca, ale też dla Dębicy, Tarnobrzega, również dla stref ekonomicznych, które leżą na tej linii. To jest moment, który pozwoli nam w przyszłości cieszyć się z tego, że na trasie Mielec-Dębica-Ocice wrócą wagony pasażerskie, rozpocznie się ruch pasażerski oraz będzie ruch towarowy. Dla Mielca, północnej części województwa i mieszkańców tej ziemi to jest czas bardzo poważnej decyzji, bardzo poważnych działań. Przypomnę, że dzięki tej linii będzie można już niedługo z Tarnobrzega, przez Mielec, do Dębicy, potem w kierunku Krakowa, Warszawy, północnej części Polski się przemieszczać – mówił Tomasz Poręba.

Odbudowa mieleckiej linii kolejowej jest możliwa w ramach programu z „nowej piątki PiS”. Mielec nie ma połączenia kolejowego od 2009 roku. Zły stan infrastruktury sprawił, że ruch na trasie Mielec – Dębica został zawieszony.

Koszt inwestycji to 188 mln zł. Z tych środków zostanie wyremontowanych 9 przystanków kolejowych. Przebudowany zostanie także dworzec PKP w Mielcu.

RIRM

drukuj