fot. twitter.com/xrytel

Rzecznik KEP: Marsz w Gdańsku stał się symbolem braku szacunku i tolerancji wobec osób o innych poglądach  

Marsz w Gdańsku stał się symbolem braku szacunku i tolerancji wobec osób o innych poglądach – napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Znieważanie symboli religijnych to naruszanie prawa o wolności religijnej – wskazał ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

– Znieważanie symboli religijnych to brak szacunku dla ludzi wierzących i naruszanie prawa o wolności religijnej. Niedopuszczalne są więc zachowania, które miały miejsce w czasie trójmiejskiego Marszu Równości 25 maja w Gdańsku, ponieważ obrażają one Polki i Polaków, dla których znaki religijne są ważne. Mówiąc o potrzebie szacunku Marsz w Gdańsku stał się symbolem braku szacunku i tolerancji wobec osób o innych poglądach – zaznaczył rzecznik KEP.

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami Gdańska.

W trakcie przemarszu środowiska LGBT parodiowały m.in. procesję Bożego Ciała, zastępując Najświętszy Sakrament wulgarnymi treściami. Pojawiły się też wizerunki Matki Bożej z tęczowymi aureolami. Zawiadomienie do prokuratury w imieniu inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny” złożył Andrzej Jaworski.

RIRM

drukuj