fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: informacje o sytuacji na Ukrainie budzą niepokój

Z rosnącym zaniepokojeniem odbieramy informacje dotyczące pogorszenia sytuacji na Ukrainie – oświadczyła w piątek premier Beata Szydło przed roboczym spotkaniem z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Niemiec.

Z rosnącym zaniepokojeniem obserwujemy również informacje dotyczące pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa na Ukrainie. Ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo całej UE. Inspirowane z Moskwy zwiększenie napięcia regionalnego nie służy budowaniu zaufania i przewidywalności w Europie – powiedziała Szydło.

Odnosząc się do debaty o przyszłości Europy po wyjściu Wielkiej Brytanii, premier powiedziała, że Polska zdecydowanie stoi na stanowisku, żeby poszukiwać takich rozwiązań, które będą wzmacniały UE.

Musimy się również przygotować na podjęcie reform, których oczekują dzisiaj Europejczycy, reform, które pozwolą na to, ażeby UE stała się instytucją i organizacją jeszcze bardziej wzmocnioną, prorozwojową, ale przede wszystkim, żeby obywatele Europy mieli poczucie, że to oni są gospodarzami UE – powiedziała Szydło.

PAP/RIRM

drukuj