fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki wziął udział w inauguracji regionu Google Cloud

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii. Szef rządu wziął udział w inauguracji regionu Google Cloud w Warszawie. To pierwsza tego rodzaju inwestycja koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jej celem jest wsparcie cyfrowej transformacji Polski i regionu, a także przyspieszenie inicjatyw start-upowych i umożliwienie globalnej ekspansji lokalnie powstającym cyfrowym firmom.

Szef polskiego rządu wyraził zadowolenie z zaangażowania polskich przedsiębiorców w cyfryzację.

– Bardzo się cieszę, że coraz więcej polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestowaniem w cyfryzację procesów operacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Wierzę, że naprawdę warto podejmować tego typu inwestycję. To przyszłość gospodarki, która już teraz poprawia produktywność i sprawia, że nasze życie staje się lepsze i łatwiejsze – powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezes Google’a stwierdził, że dobrze wykwalifikowani inżynierowie dobrze pozycjonują Polskę na przyszłość, jeśli chodzi o rozwój cyfrowych inwestycji w kraju.

RIRM

drukuj