Dziś demonstracja KOD w Warszawie

„Jedna Polska – Dość Podziałów” pod takim hasłem Komitet Obrony Demokracji organizuje dziś marsz w Warszawie. To pierwsza po wakacjach tak duża manifestacja organizowana przez KOD.

Organizatorzy wydarzenia – jak sami podkreślają – chcą bronić demokratycznych wartości instytucji państwa.

Na jednym z portali społecznościowych czytamy, że celem akcji jest wsparcie sędziów sądów powszechnych. W ich ocenie dochodzi do łamania trójpodziału władzy.

Demonstracja ma być także wyrazem sprzeciwu wobec zmian w edukacji.

Poseł Marek Suski, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, odnosząc się do nazwy manifestacji, zwrócił uwagę, że takie utopijne hasła głosili komuniści.

– Co to znaczy „dość podziałów”? Społeczeństwa normalnie są podzielone. W normalnej demokracji ludzie mogą mieć różne zdania. Takie zrównywanie wszystkich do jednego poziomu i mówienie, że ideałem jest to, że nie ma podziałów, przypomina jeden taki ustrój – PRL – gdzie nie było podziałów, gdzie była jedna partia, jedynie słuszna linia tej partii. Skończyło się to dla nas bardzo źle. Wracanie do tych praktyk, twierdzenie, że podziały to jest coś złego i oni je zlikwidują i wówczas będzie eldorado, jest po prostu głupotą – stwierdził poseł Marek Suski.

Uczestnicy demonstracji wyruszą o godz. 15.00 sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha przez Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Krakowskie Przedmieście przed scenę na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza. Tam planowane są przemówienia. Demonstracja ma się zakończyć o godz. 19:00.

RIRM

drukuj