Gdańsk: odprawiona zostanie Msza św. w intencji ojczyzny

W Kościele pw. św. Anny w Gdańsku sprawowana będzie dziś Msza św. w intencji Ojczyzny. To odpowiedź na wydarzenia, które w ostatnim czasie mają miejsce w Warszawie. Chodzi o protesty opozycji i tzw. Komitetu Obrony Demokracji przed Pałacem Prezydenckim i Sejmem.

Pretekstem do takich działań i wzbudzania niepokoju społecznego są m.in. planowane zmiany w organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.

Dr Andrzej Kołakowski, opozycjonista w czasach PRL i inicjator modlitwy w intencji ojczyzny, podkreśla, że w trudnych chwilach dla Polski potrzeba modlitewnej mobilizacji.

– Postanowiliśmy zorganizować tę Mszę św. w kontekście wydarzeń, które się dzieją w Warszawie. Można to obserwować i oceniać z jednej strony w kategoriach politycznych, że oto upadająca już była elita władzy nie chce tej władzy oddać. Jest pewna analogia, jak w 1992 roku, kiedy było uderzenie w Służbę Bezpieczeństwa, tak i teraz, kiedy uderzono w ich interesy finansowe, oni zmobilizowali część osób. Uznaliśmy że najlepszą formą przeciwdziałania czy ratunku dla Polski jest ofiara Mszy świętej – mówi dr Andrzej Kołakowski.

Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana będzie o godz. 18.00 w kościele pw. św. Anny w Gdańsku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl