Wszczęto śledztwo ws. bluźnierczego spektaklu w Bydgoszczy

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ wszczęła śledztwo ws. bluźnierczego pseudospektaklu „Nasza przemoc i wasza przemoc”. Został on wystawiony we wrześniu na festiwalu premier w Bydgoszczy.

Przedstawienie obfitowało w wulgarne i bluźniercze akty, uderzało w uczucia religijne chrześcijan i muzułmanów, a także bezcześciło polską flagę. Do prokuratury wpłynęło osiem zawiadomień ws. skandalicznej pseudosztuki.

Interweniowali m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz posłowie Anna Sobecka z PiS czy Paweł Skutecki z Kukiz’15.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wyraża zadowolenie z działań podjętych przez prokuraturę.

– To jest bardzo dobra wiadomość, ponieważ to, co wydarzyło się kilka tygodni temu w Bydgoszczy – w ogóle nie powinno zaistnieć. Bardzo się cieszę, że prokuratura w Bydgoszczy podjęła czynności i będzie tę sprawę wyjaśniać. Zarzucano mi, jako wojewodzie kujawsko-pomorskiemu, że nie będąc osobiście na tym przedstawieniu postanowiłem złożyć doniesienie do prokuratury. Jednak w związku z informacjami medialnymi oraz osób, które w nim uczestniczyły byłem zobowiązany do tego, aby zareagować. Nie można bezcześcić polskiej flagi oraz bezkarnie obrażać uczuć religijnych – podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.

Bydgoska prokuratura przesłucha m.in. organizatorów festiwalu, widzów i osoby, które powiadomiły o możliwości popełnienia przestępstwa.  Śledczy sprawdzą, czy doszło do znieważenia polskiej flagi i obrazy uczuć religijnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl