W Krakowie zostanie dziś poświęcona nowa mozaika ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W południe w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II pobłogosławiona zostanie nowa mozaika ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Projekt wizerunku Madonny został wykonany przez włoskiego artystę Albano Poli.

Mszy Św. z okazji poświęcenia ikony przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej. Obecny ma być również Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – o. Janusz Sok CSsR.

Kustosz krakowskiego sanktuarium ks. prałat Jan Kabziński podkreślił, że w tym miejscu występuje bardzo mocny kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– W naszym sanktuarium nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbywa się właściwie już kilka lat i wiele osób bierze udział w tym nabożeństwie, przedstawiając również swoje prośby, modlitwy, które są podczas nabożeństwa czytane. W intencji tych ludzi jest sprawowana Msza św. Nowa mozaika będzie znakiem, że to sanktuarium jest również maryjne, tak jak maryjna była posługa św. Jana Pawła II  powiedział ks. prałat Jan Kabziński.

Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest jednym z najbardziej znanych wizerunków Maryi na świecie. Najświętsza Maryja Panna z tej ikony jest patronką najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki.

23 czerwca 1867 r. nastąpiła uroczysta koronacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który jest umieszczony w kościele Redemptorystów pw. św. Alfonsa w Rzymie.

27 czerwca obchodzony jest jako dzień poświęcony Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

RIRM

drukuj