W Niemczech rośnie wrogość wobec chrześcijaństwa
W Niemczech rośnie wrogość wobec chrześcijaństwa. W ubiegłym roku odnotowano prawie sto aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie.
W Europie Zachodniej pogłębia się zjawisko rugowania chrześcijaństwa z forum publicznego. Niechęć do chrześcijan podsycają często lewicowo-liberalne media.
W Europie toczy się spór cywilizacyjny – podkreśla publicysta Radosław Brzózka.
– Mamy do czynienia z olbrzymim wpływem tych nurtów filozoficznych w Europie, które wystąpiły przeciwko chrześcijaństwu przechodząc proces ewolucji od poglądów deistycznych, poprzez agnostyczne, ateistyczne aż po antyteistyczne, a więc takie, które jako jeden z głównych motywów swojej praktyki społecznej czynią walkę z samym Bogiem – wskazuje publicysta.
Kolejnym źródłem wrogości do chrześcijan jest rosnący w siłę islam. Do Niemiec przybyło w ostatnich kilku latach dziesiątki tysięcy muzułmańskich uchodźców i migrantów.
– Wśród tych imigrantów, nawet jeśli nie jest to większość, ale jest znacząca część bardzo radykalnych wynalazców islamu. Islam w tej radykalnej swojej postaci niestety właśnie nawet nakazuje wojnę przeciwko niewiernym czyli dżihad. W Niemczech oczywiście znacząca laicyzacja społeczeństwa spowodowała, że rzeczywiście tych wiernych chrześcijan jest już niewielu, co nie przeszkadza radykalnym islamistom w atakach – analizuje politolog dr Grzegorz Piątkowski.
Niemiecki media powołując się na dane Federalnej Policji Kryminalnej podały, że w Niemczech odnotowano w ubiegłym roku prawie 100 aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie. Wśród zarejestrowanych przez policję czynów karalnych jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Blisko jedna czwarta aktów przemocy dotyczyła ataków na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Do co najmniej 14 czynów karalnych doszło między osobami starającymi się o azyl a uchodźcami. W Niemczech istnieje też problem związany z sytuacją w obozach dla uchodźców. Tysiące chrześcijan jest tam prześladowanych przez muzułmanów – wynika z raportu organizacji Open Doors.
TV Trwam News/RIRM