W Niemczech rośnie wrogość wobec chrześcijaństwa

W Niemczech rośnie wrogość wobec chrześcijaństwa. W ubiegłym roku odnotowano prawie sto aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie.

W Europie Zachodniej pogłębia się zjawisko rugowania chrześcijaństwa z forum publicznego. Niechęć do chrześcijan podsycają często lewicowo-liberalne media.

W Europie toczy się spór cywilizacyjny – podkreśla publicysta Radosław  Brzózka.

– Mamy do czynienia z olbrzymim wpływem tych nurtów filozoficznych w Europie, które wystąpiły przeciwko chrześcijaństwu przechodząc proces ewolucji od poglądów deistycznych, poprzez agnostyczne, ateistyczne aż po antyteistyczne, a więc takie, które jako jeden z głównych motywów swojej praktyki społecznej czynią walkę z samym Bogiem – wskazuje publicysta.

Kolejnym źródłem wrogości do chrześcijan jest rosnący w siłę islam. Do Niemiec przybyło w ostatnich kilku latach dziesiątki tysięcy muzułmańskich uchodźców i migrantów.

– Wśród tych imigrantów, nawet jeśli nie jest to większość, ale jest znacząca część bardzo radykalnych wynalazców islamu. Islam w tej radykalnej swojej postaci niestety właśnie nawet nakazuje wojnę przeciwko niewiernym czyli dżihad. W Niemczech oczywiście znacząca laicyzacja społeczeństwa spowodowała, że rzeczywiście tych wiernych chrześcijan jest już niewielu, co nie przeszkadza radykalnym islamistom w atakach – analizuje politolog dr Grzegorz Piątkowski.

Niemiecki media powołując się na dane Federalnej Policji Kryminalnej podały, że w Niemczech odnotowano w ubiegłym roku prawie 100 aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie. Wśród zarejestrowanych przez policję czynów karalnych jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Blisko jedna czwarta aktów przemocy dotyczyła ataków na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Do co najmniej 14 czynów karalnych doszło między osobami starającymi się o azyl a uchodźcami. W Niemczech istnieje też problem związany z sytuacją w obozach dla uchodźców. Tysiące chrześcijan jest tam prześladowanych przez muzułmanów – wynika z raportu organizacji Open Doors.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl