fot. PAP/EPA

Opady śniegu sparaliżowały transport w Niemczech i Austrii

Ze względu na intensywne opady śniegu i możliwość zejścia lawin w niektórych regionach Niemiec i Austrii w sobotę zamknięto część dróg i linii kolejowych. Setki lotów jest opóźnionych, a niektóre rejsy odwołano.

Austriacki przewoźnik kolejowy OeBB powiadomił o zawieszeniu kilku połączeń ze względu na możliwość zejścia lawin.

Władze zamknęły kilka dróg, w tym w pobliżu austriackiego miasta Bischofshofen, gdzie w sobotę miały odbyć się kwalifikacje do konkursu wieńczącego 67. Turniej Czterech Skoczni. Z powodu obfitych opadów śniegu organizatorzy zdecydowali o przełożeniu kwalifikacji na niedzielę. Nocą w Bischofshofen spadło ponad 50 centymetrów śniegu.

Władze w Salzburgu ostrzegają przed zjeżdżaniem na nartach poza wyznaczonymi trasami, ponieważ przewidują zejście lawin po południu i nocą.

Austriacki nadawca ORF donosi, że mieszkańcy i turyści przebywający w miejscowości Sankt Johann am Tauern w kraju związkowym Styria zostali ewakuowani w obawie przed potężną lawiną. W związku z zamknięciem drogi ok. 600 osób utknęło w miejscowości Soelktal w Styrii – dodano.

Port lotniczy w Innsbrucku, w zachodniej Austrii, poinformował, że „obecne warunki pogodowe spowodowały znaczne ograniczenia w żegludze powietrznej”. Lotnisko w Monachium, na południu Niemiec, przekazało informację o odwołaniu 120 lotów w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Według meteorologów obfite opady śniegu mają trwać w południowych Niemczech, Austrii i Szwajcarii jeszcze przez kilka dni. Opady śniegu spowodowały też utrudnienia w krajach śródziemnomorskich, m.in. w północnej Grecji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl