Antymafijna operacja we Włoszech i Niemczech. Aresztowano 169 osób

169 osób aresztowano we wtorek we Włoszech i Niemczech podczas wielkiej operacji przeciwko potężnemu klanowi mafii z Kalabrii. Skonfiskowany został majątek o wartości 50 mln euro. Gang przeniknął do zarządzania ośrodkiem dla migrantów i uchodźców.

Operacja specjalnej jednostki karabinierów była wymierzona w klan Farao-Marincola z okolic miasta Crotone, który, jak ustalono w toku śledztwa, był faktycznie kryminalnym holdingiem, prowadzącym wielomilionowe interesy we Włoszech i Niemczech.

Wśród zatrzymanych jest dwóch burmistrzów miejscowości z Kalabrii.

Dochodzenie wykazało, że członkowie jednego z najsilniejszych gangów kalabryjskiej mafii, 'ndranghety, dzięki powiązaniom z przedstawicielami lokalnej administracji sprawowali także kontrolę nad zarządzaniem ośrodkiem dla migrantów i uchodźców w miejscowości Ciro Marina. Ludzie mafii otrzymywali na wyłączność kontrakty na dostawy artykułów i usług dla tej placówki.

Aresztowań dokonano w Kalabrii, a także w kilku regionach na północy Włoch: w Wenecji Euganejskiej, Lombardii i Emilii-Romanii, dokąd mafia przeniosła część swej działalności biznesowej. Zajmowała się takimi sektorami jak usługi pogrzebowe, wywóz śmieci i produkcja żywności.

Mafiosi z ‘ndranghety prowadzili także aktywność w Hesji i Badenii-Wirtemberdze w Niemczech. Pod zarzutem wymuszeń i prania pieniędzy aresztowano tam 11 osób.

Ustalono, że w rejonie Stuttgartu gangsterzy narzucali właścicielom włoskich restauracji zakup wskazanych przez nich produktów żywnościowych i win.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl