Pakistan: siedmiu ofiar śmiertelnych zamachu w Kwecie

Co najmniej siedem osób zginęło, a 23 zostały ranne we wtorkowym zamachu samobójczym w Kwecie, stolicy prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie – poinformowały lokalne władze. Celem ataku była policyjna ciężarówka.

Zabici to pięciu policjantów i dwaj cywile. Bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż niektórzy z rannych znajdują się w krytycznym stanie – poinformowały służby medyczne.

Atak miał miejsce w pobliżu budynków rządowych i władz lokalnych w centrum miasta. Zamach nastąpił kilka godzin po tym, jak szef władz prowincji Beludżystan Sanaullah Zehri ustąpił ze stanowiska – zaznacza Reuters. Według agencji nie ma jednak dowodów, że atak terrorystyczny był powiązany z tą decyzją.

Prowincja Beludżystan jest ważnym elementem w gospodarczym korytarzu energetycznym i infrastrukturalnym, który Chiny zamierzają zbudować w ramach globalnej inicjatywy Pasa i Szlaku.

W grudniu 2017 roku w Kwecie dwaj zamachowcy zabili dziewięć osób i ranili 56 podczas nabożeństwa w kościele metodystycznym. Do tego ataku przyznało się Państwo Islamskie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl