Włochy: poważne problemy z identyfikacją uchodźców

Włochy mają ogromne problemy z identyfikacją uchodźców na granicy zewnętrznej UE. „Nikt nie zna rzeczywistej tożsamości tych ludzi” – przyznał w wywiadzie prasowym szef departamentu imigracji i praw człowieka włoskiego MSW Mario Morcone.

Kraj pochodzenia, nazwisko, wiek – praktycznie wszystko może być zmyślone” – powiedział Morcone niemieckiemu dziennikowi „Die Welt” (wydanie piątkowe).

Podkreślił, że przy ustalaniu danych identyfikacyjnych Włochy mogą liczyć jedynie na współpracę z władzami Tunezji, Maroka i Egiptu.

Poważne problemy są także z odsyłaniem migrantów i uchodźców, którzy byli karani lub są podejrzewani o popełnienie przestępstw.

To funkcjonuje jedynie wówczas, gdy kraje ich pochodzenia gotowe są do współpracy” – powiedział Mario Morcone.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl