fot. PAP/EPA

Grecja: Pożar w obozie dla uchodźców

Tysiące migrantów i uchodźców ewakuowano z obozu Moria na greckiej wyspie Lesbos, gdzie doszło do wybuchu pożaru. Jak na razie przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

Do wybuchu pożaru doszło nad ranem. Ogień pojawił się zarówno na terenie obozu, jak i poza nim, niszcząc wszystko, co spotkał na swojej drodze. W ośrodku przebywało blisko 13 tysięcy migrantów i uchodźców ubiegających się o azyl. Wszyscy zostali ewakuowani.

– Mój dom został doszczętnie spalony, wszystko pochłonął ogień – mówi jeden z poszkodowanych.

Według przedstawiciela straży, pożar wybuchł z nieustalonych jeszcze przyczyn. Nie wyklucza się, że mogło dojść do umyślnego podłożenia ognia. Moria jest największym w Europie ośrodkiem dla migrantów i uchodźców. To przybysze głównie z Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. Organizacje charytatywne wielokrotnie alarmowały o bardzo złych warunkach panujących w obozie. W ubiegłym tygodniu ośrodek objęto kwarantanną po tym, jak u jednej z osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od tego czasu wykryto 35 przypadków zakażeń.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl