Lubuskie: Straż Graniczna zatrzymała w Świecku trzech nielegalnych imigrantów

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w piątek rano trzech obywateli Wietnamu podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcom pomagał 69-letni obywatel Polski.

O zatrzymaniach poinformował PAP rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki. Jak tłumaczył, cudzoziemcy zostali zatrzymani w piątek rano w Świecku, na terenie byłego przejścia granicznego.

„W samochodzie marki Volkswagen Passat kierowanym przez 69-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podróżowało trzech mężczyzn pochodzenia azjatyckiego. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów; oświadczyli, że są obywatelami Wietnamu” – poinformował Potocki.

Jak dodał, mężczyźni zostali zatrzymani. Za udzielanie obywatelom Wietnamu pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy funkcjonariusze SG zatrzymali także kierowcę. 69-letniemu obywatelowi Polski grozi teraz kara do lat 3 więzienia.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości zatrzymanych, ustalają również okoliczności wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce” – podkreślił Potocki.

Dodał, że zatrzymanie cudzoziemców to dopiero początek działań.

„Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób zaangażowanych w to nielegalne przedsięwzięcie, w tym organizatorów procederu” – wskazał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl