fot. PAP/EPA

Prorosyjska polityka Niemiec

26 września ubiegłego roku doszło do dwóch eksplozji, które zniszczyły gazociąg Nord Stream 2. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego oskarżana jest o prorosyjskość w przygotowywaniu inwestycji. Manuela Schwesig odrzuciła wszystkie zarzuty dotyczące budowy bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2.

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele zarzutów wobec premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Manueli Schwesig. Posądza się ją o wspieranie Kremla poprzez założenie w 2021 roku Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska, dzięki której budowa gazociągu Nord Stream 2 była możliwa.

Chcę powiedzieć całkiem jasno: nic w tym nie ma” – mówiła Manuela Schwesig

Polityk próbowała zrzucić winę na rząd kanclerz Angeli Merkel.

„Błędem jest ciągłe wskazywanie palcem na nasz land w tej kwestii (…). To rząd RFN pod kierownictwem Angeli Merkel zawsze wspierał budowę” – zapewniła premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Polityk zaakcentowała, że jej land działał w ramach polityki zagranicznej i gospodarczej RFN, a ponadto w żaden sposób nie reprezentował interesów Rosji. Manueli Schwesig zależało na dostarczeniu taniego gazu dla obywateli. Ostatecznie budowa gazociągu została zakończona, jednak nie został on oddany do użytku z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę. 26 września ubiegłego roku doszło do dwóch eksplozji, które zniszczyły konstrukcję. Sprawę bada Szwecja i Dania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl