fot. PAP/Piotr Nowak

Min. prof. P. Gliński powołał dyrektorów Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Krakowie

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał dyrektorów Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Krakowie. Pokierują nimi odpowiednio: dr hab. Andrzej Betlej i dr hab. Andrzej Szczerski. Uroczystość powołania odbyła się wczoraj w siedzibie resortu kultury.

W ocenie wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego, obaj panowie to specjaliści w swojej dziedzinie, co przełoży się na rozwój obu instytucji.

– Ja jestem bardzo zadowolony, bo to są wspaniałe kandydatury. Obaj panowie są takim średnim pokoleniem wybitnych polskich historyków sztuki i liderów, jeśli chodzi o kwestię zarządzania kulturą, więc to jest gwarancją tego, że polska kultura będzie miała w osobach obu dyrektorów rękojmię tego, że obie instytucje będą się świetnie rozwijały. Na to wskazują także przedstawione programy rozwoju, programy kontynuacji funkcjonowania obu instytucji – podkreślał prof. Piotr Gliński.

W uroczystości powołania dyrektorów Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Krakowie uczestniczył również wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Nowi dyrektorzy swoje 5-letnie kadencje rozpoczną 3 stycznia przyszłego roku.

RIRM

drukuj