Arabia Saudyjska: pierwsze wybory dostępne dla kobiet

W Arabii Saudyjskiej rozpoczęły się w sobotę o godz. 6.00 czasu polskiego wybory, w których po raz pierwszy mogą brać udział kobiety. Przysługuje im zarówno czynne jak i bierne prawo wyborcze. Wyłonieni zostaną członkowie samorządu terytorialnego.

W lokalach wyborczych mężczyźni i kobiety głosują jednak oddzielnie. Do władz 284 rad municypalnych kandyduje ok. 6 tys. mężczyzn i 900 kobiet.

Arabia Saudyjska, w której obowiązują rygorystyczne przepisy prawa islamskiego, jest jednym z ostatnich krajów na świecie, w którym kobiety wciąż obowiązuje wiele ograniczeń. Nie mogą np. prowadzić samochodu ani samodzielnie pracować lub podróżować.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl