fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Łodzi

Dziś w Łodzi odbędzie się Marsz dla Jezusa. Marsz wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Rozpocznie się o godz.13.30 na Placu Wolności, a o godz. 15.00 zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Marsz dla Jezusa w Łodzi ruszy spod Placu Wolności. Następnie uczestnicy przejdą ul. Piotrkowską do Archikatedry Łódzkiej. Tam o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem metropolity łódzkiego, ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Celem oraz ideą marszu jest duchowe przebudzenie oraz podjęcie walki duchowej mającej na celu poprawę sytuacji w danym kraju, w Europie i na świecie. Dokonuje się to poprzez: jedność, współpracę, modlitwę, ewangelizację, świadectwo oraz owoce.

Marsze dla Jezusa w poprzednich latach odbywały się również w innych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz w Poznaniu. Również w tym roku planowane są marsze w wymienionych wyżej miejscach.

Historia Marszów dla Jezusa sięga roku 1987. Wówczas w Londynie w wydarzeniu udział wzięło 15 tysięcy chrześcijan, zaś rok później- 55 tysięcy. W 1989 roku po raz pierwszy użyto nazwy Marsz dla Jezusa, kiedy to uczestnicy maszerowali już w 45 miastach Wielkiej Brytanii. Z roku na rok liczba miejsc biorących udział w marszach rośnie.

Po raz pierwszy Polska przyłączyła się do tej idei w 1992 roku. Wówczas marsze przeszły ulicami Warszawy, Gdańska oraz Wrocławia.

Marszdlajezusa.pl/RIRM

 

 

drukuj