fot. PAP/Lech Muszyński

E. Rafalska: Protest osób niepełnosprawnych niezwykle się upolitycznił

Protest w Sejmie nabrał niebezpiecznego zwrotu, on się niezwykle upolitycznił, a problematyka osób niepełnosprawnych powinna być problematyką absolutnie ponad podziałami – powiedziała w poniedziałek w woj. lubuskim szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej uczestniczyła w otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce w gminie Bogdaniec (woj. lubuskie). Podczas konferencji prasowej Elżbieta Rafalska była pytana o protest osób niepełnoprawnych ich opiekunów w Sejmie.

Rafalska oświadczyła, że byłaby „najszczęśliwszym człowiekiem”, gdyby protest się zakończył, jednak – jak zaznaczyła – ta decyzja zależy od samych protestujących.

„Czekam, żeby ten protest skończył się dzisiaj, jutro i byłabym najszczęśliwszym człowiekiem, gdyby ten protest się zakończył, ale decyzja o zamknięciu protestu jest po stronie protestujących, które naprawdę osiągnęły już bardzo dużo” – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Jej zdaniem, protest w Sejmie „niezwykle się upolitycznił, a problematyka osób niepełnosprawnych powinna być problematyką absolutnie ponad podziałami”.

„Ci, którzy chcą żeby ten protest trwał jak najdłużej, to jest opozycja polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Gdybyśmy naprawdę wszyscy mówili, że ten długotrwający protest powinien się zakończyć, bo cele tego protestu zostały też osiągnięte, to być może doszłoby do tego zakończenia. Bardzo bym tego chciała” – dodała szefowa MRPiPS.

Elżbieta Rafalska podkreśliła, że działania rządu powinny być adresowane do wszystkich grup osób niepełnosprawnych.

PAP/RIRM

drukuj