fot. PAP/Marcin Obara

Min. E. Rafalska: PGNiG ważnym partnerem Karty Dużej Rodziny

To dobry dzień dla polskich rodzin wielodzietnych i dobry dzień w walce o czyste powietrze, w walce ze smogiem – oceniła minister rodziny Elżbieta Rafalska odnosząc się do udziału PGNiG w programie Karta Dużej Rodziny.

W czwartek PGNiG poinformowało, że rusza z programem dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę dotychczasowego kotła na piec gazowy. Z programu będzie mogło skorzystać 11 tys. gospodarstw domowych – 10 tys. z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1 tys. zł. na zakup kotła, a tysiąc rodzin, posiadających Kartę Dużej Rodziny, może liczyć na wyższe dofinansowanie.

„To dobry dzień dla polskich rodzin wielodzietnych, dobry dzień, bo mówimy też o walce o czyste powietrze, walce ze smogiem, a to zawsze jest ważne z punktu widzenia stanu zdrowia polskich rodzin, polskich dzieci” – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

„Dobrze wiemy, że ekologiczne rozwiązania są też kosztowne i pamiętamy, że one mogą obciążać rodzinę wielodzietną” – zwróciła uwagę.

Minister dziękowała wszystkim partnerom Karty Dużej Rodziny.

„Bardzo się cieszę, że Karta Dużej Rodziny ma coraz więcej partnerów, coraz poważniejszych graczy i takim poważnym partnerem jest PGNiG” – powiedziała.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że do tej pory wydano 1,9 mln Kart dla 432 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,8 tys. firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacjach. Minister przypomniała, że rodziny wielodzietne mogą także korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny (mKDR), która – dzięki funkcji geolokalizacji – pozwala na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji.

„Myślę, że to wszystko powoduje, że atrakcyjność tej karty jest coraz większa, a takie istotne cegiełki – jak PGNiG dzisiaj dokłada – to są mile widziane i istotne elementy Karty Dużej Rodziny” – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Przypomniała, że od 1 stycznia 2019 r. z Karty będą mogły korzystać wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci.

„Będzie istniała możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci, niezależnie od tego, ile te dzieci mają dzisiaj lat, bo rodzicem dużej rodziny pozostaje się na całe życie” – powiedziała minister.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej w całym kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen.

PAP/RIRM

drukuj