fot. PAP/Rafał Guz

PKN Orlen i PFRON podejmą współpracę na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych

PKN Orlen i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawarły porozumienie o współpracy ws. zwiększenia aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Dokument podpisano w środę w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Współpraca dotyczy projektu „Aktywni plus”. Obejmuje on trzy programy – „Absolwent”, „Stabilne zatrudnienie” i „Praca – integracja”. Wszystkie programy pilotuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łączny budżet programów wynosi ponad 35 mln zł.

Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych wzrasta, jednak dla wielu z nich znalezienie godnej i stabilnej pracy wciąż jest wyzwaniem – powiedział wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz.

Wiceminister wskazał, że PKN Orlen dysponuje dużą liczbą miejsc pracy, a zawarte porozumienie nakłada obowiązki także na resort.

Będziemy przekonywać osoby niepełnosprawne do podjęcia zatrudnienia, pomagać Orlenowi tworzyć odpowiednie miejsca pracy, przygotowywać i wspierać osoby niepełnosprawne, żeby w tych miejscach pracy zafunkcjonowały i były świetnymi pracownikami – podkreślił.

W ramach programu „Aktywni plus” PFRON podpisał wcześniej porozumienia o współpracy z Grupą Enea.

MRPiPS, powołując się na dane GUS, podało, że w ubiegłym roku wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym wynosił 26,2 proc. i był o 3,7 pkt. proc. wyższy niż w 2015 r.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl