fot. PAP

Trwają przygotowania do „okrągłego stołu” ws. niepełnosprawnych

W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej trwają przygotowania do „okrągłego stołu” ws. niepełnosprawnych – informuje minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według szefa tego resortu takie spotkanie miałoby się odbyć po zakończonych pracach parlamentarnych nad ustawą podwyższającą świadczenia pielęgnacyjne.

Dziś protestujący od blisko trzech tygodni przed Sejmem opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych mają się spotkać z przedstawicielami resortu pracy. Będzie to już trzecie takie spotkanie w tym tygodniu. Protestujący wczoraj przedstawili projekt porozumienia z konkretnymi propozycjami.

Jedna z uczestniczek protestu Marzena Kaczmarek podkreśla, że władze resortu nie odpowiedziały na przedstawione rozwiązania. Zapowiadają, że będą protestować do skutku.

Dopóki nasze postulaty nie zostaną spełnione będziemy strajkować, nawet, jeśli będzie trzeba zostać na święta. Warunki są ciężkie. Śpimy w namiotach zupełnie do tego nieprzystosowanych, ale musimy dawać sobie radę – zwróciła uwagę Marzena Kaczmarek.

Protestujący opiekunowie domagają się m.in. przywrócenia odebranych im w zeszłym roku świadczeń pielęgnacyjnych i podwyższenia kwoty wsparcia do poziomu minimalnej pensji, a przynajmniej zrównania uprawnień przysługujących im oraz rodzicom niepełnosprawnych dzieci.

 

RIRM

drukuj