fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen wyróżniony w rankingu World’s Most Ethical Company 2020

PKN Orlen jako jedyna firma w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej został ponownie wyróżniony w rankingu World’s Most Ethical Company 2020. Jak podkreślił płocki koncern, przyznane wyróżnienie oznacza, że zachowuje on najwyższe etyczne standardy w biznesie.

„Jesteśmy wiarygodnym partnerem w biznesie. Nasze działania są przejrzyste, podejmujemy przedsięwzięcia, konsekwentnie dbając o najwyższe wzorce zachowania, co doceniają nasi partnerzy. Dostrzega to też rynek, czego najlepszym dowodem jest obecność po raz siódmy z rzędu w rankingu najbardziej etycznych firm na świecie” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w środowym komunikacie spółki.

Zadeklarował jednocześnie, że płocki koncern traktuje nagrodę World’s Most Ethical Company 2020 „jako zobowiązanie do dalszej budowy etycznego środowiska pracy oraz promowania takich działań w swoim otoczeniu”.

PKN Orlen wyjaśnił, że podmioty uczestniczące w konkursie World’s Most Ethical Company muszą wykazać się m.in. „efektywnymi i udowodnionymi działaniami” np. w obszarach zrównoważonego rozwoju, wolontariatu, odpowiedzialności społecznej, ochrony środowiska, przeciwdziałania korupcji czy ochrony danych.

Jak wspomniał, płocki koncern, certyfikaty przyznawane są przez amerykańską firmę Ethisphere Institute, „która wyznacza światowe trendy w definiowaniu i kształtowaniu etycznych praktyk biznesowych, a także aktywnie działa na rzecz ich upowszechniania” – w tegorocznym rankingu znalazły się 132 firmy reprezentujące ponad 50 branż z 21 państw z całego świata.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że ocena najbardziej etycznych firm na świecie opiera się na systemie Ethics Quotient® – metodologii wypracowanej przez Ethisphere Institute przy wsparciu międzynarodowego zespołu doradców, specjalizujących się w kwestiach związanych z uczciwymi praktykami handlowymi.

Informując o przyznanym wyróżnieniu, płocki koncern przypomniał, że The Ethisphere Institute to niezależny ośrodek badawczy i światowy lider promujący dobre praktyki i etykę w biznesie, a także zarządzanie z poszanowaniem standardów w relacjach z pracownikami, partnerami biznesowymi, inwestorami i regulatorami rynku.

„Misją Ethisphere Institute jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie etyki korporacyjnej, aby pomóc organizacjom w ograniczeniu ryzyka i poprawie relacji z otoczeniem, inwestorami, partnerami biznesowymi, a także regulatorami rynku poprzez zapewnienie niezależnej weryfikacji etyki korporacyjnej” – podkreślił PKN Orlen.

PAP

drukuj